NSFW

Poprzedni temat «» Następny temat
The Griddle Cafe
Autor Wiadomość
Hayley
Jeździec zaawansowany

Wzrost: 168 cm

Ostatni trening: Skokowy - Red Star d'Argent
Podopieczny: Rubens, Red Star d'Argent
Pieniądze: £985

Punkty doświadczenia: 26
Skoki: 10
Ujeżdżenie: 6
Cross: 5
Obycie z koniem: 5

Wysłany: 2019-06-19, 23:43   

Przyjście dzisiaj w to miejsce, nie należało do najłatwiejszych. Dzień po migrenie głowa nadal bolała jakby ktoś co rusz bił obuchem w tył czaszki, a ogólne zmęczenie potęgowała konieczność fizycznej pracy i związanego z nią skupienia. Czasami w chwilach największego ruchu, miała wrażenie, że znów zwymiotuje i chociaż panowała nad sobą, zdarzało jej się niebezpiecznie blednąć lub po prostu tracić siły.
- Dzisiaj na koszt firmy - uśmiechnęła się miło, podając Sevastienowi zamówienie. Nie różniło się niczym od tego, które dostał wczoraj, poza tym, że jego koszt planowała ponieść samodzielnie. Tylko tak mogła mu podziękować za wczorajszą pomoc, choć w gruncie rzeczy wykonywał tylko swoją pracę.
- Bywało lepiej - uśmiechnęła się lekko, wzruszając ramionami. Potrzebowała snu i spokoju, ale w dorosłym świecie pewne rzeczy były ważniejsze.
- Ale nie jest najgorzej. Dzisiaj chociaż jestem w stanie funkcjonować - dodała zaraz, nie chcąc nikogo niepotrzebnie martwić.

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wzrost: 191 cm
Zawód: lekarz rodzinny
Pieniądze: £2500
Wysłany: 2019-06-20, 18:10   

W pierwszej chwili chciałem zaprotestować przeciwko temu pomysłowi, ale ugryzłem się w język i tylko podziękowałem Hayley, nie chcąc czynić tej sytuacji jeszcze bardziej niezręczną niż dla mnie była. Musiałem przyznać, że to było bardzo miłe z jej strony, choć niepotrzebne.
- Wyglądasz jeszcze trochę blado - stwierdziłem, nie mając jednak przez to nic złego na myśli. - Dobrze, że już czujesz się lepiej. Chociaż cały dzień w pracy chyba nie pomaga, co? - Zagadnąłem, posyłając Hayley współczujący uśmiech. Wiedziałem jakie to uczucie musieć pracować będąc w złym stanie, bo choć migreny były mi obce, to zdarzało się, że czasem pracowałem wyczerpany po długim dyżurze lub zwyczajnie przeziębiony. Niestety nie mogłem jej wczoraj nawet zaproponować zwolnienia wiedząc, że to trochę za późno, biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj akurat była jej zmiana w kawiarni.

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-20, 22:55   

Słysząc jego stwierdzenie uśmiechnęła się bezradnie. Czasami miała ochotę po prostu zaszyć się na zapleczu i zniknąć od wrzawy, tworzonej przez rozbawionych ludzi wokół.
- Niekoniecznie, ale jeszcze trzy godziny i zostaną mi już tylko dwie do końca - Zawsze brzmiało to lepiej niż pięć, prawda? Zaśmiała się radośnie, natychmiast czując jak echo tego posunięcia, bólem odbija się od ścianek czaszki. Natychmiast pobladła, skrzywiła się lekko i próbując załagodzić nieprzyjemne pulsowanie, dyskretnie pomasowała skronie. Czasami pomagało, choć nie usuwało bólu całkowicie.
- Tobie po dyżurze pewnie też zapowiada się ciężki dzień? - westchnęła, poważniejąc. Wczoraj ze szpitala wróciła około 21, a miała podstawy do stwierdzenia, że Sevastien nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek.

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-20, 23:24   

- Fakt, dużo lepiej - zaśmiałem się krótko, zgadzając się z Hayley. Nie umknęło mojej uwadze to, jak męczyła się przy każdym gwałtowniejszym ruchu lub śmiechu, ale nic już nie mogłem na to poradzić.
- Raczej ciężkie dwa dni. Kiedy mam dyżur, mój dzień zaczyna się o 7 i kończy się kolejnego dnia o 16 - odpowiedziałem, nie tracąc jednak pogodnego tonu głosu. Zmęczenie było jednak po mnie widać doskonale, dlatego przyszedłem na kawę, żeby się trochę obudzić. W końcu jeszcze pięć godzin do końca... Czy raczej trzy plus dwie, jak to ujęła Hayley. Jednak mimo wszystko w perspektywie tego, że pracowałem już od kilkunastu, a nie kilku godzin, było to marne pocieszenie. - Na szczęście to tylko jeden dyżur w tygodniu, czasem dwa - dodałem, jakby chcąc zawczasu uspokoić Hayley, bo większość ludzi jednak wytrzeszczała oczy w niedowierzaniu, a potem bardzo mi współczuła/była przejęta, a zupełnie niepotrzebnie, bo lubiłem tą pracę taką, jaka jest.

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-20, 23:45   

Na ułamek sekundy zawiesiła na nim wzrok, sprawiając wrażenie jakby chciała coś powiedzieć, ale powstrzymała się w ostatniej chwili. Nie wyobrażała sobie takiego rodzaju pracy, tym bardziej że nie było to zwykłe układanie towaru w Tesco. Tutaj najmniejszy błąd mógł decydować o życiu i zdrowiu drugiego człowieka, a ilość pracy i brak snu sprzyjały niedopatrzeniom.
- Podziwiam to - odpowiedziała w końcu zupełnie szczerze, starając się nie okazywać współczucia, które chyba mimowolnie wcisnęło się na twarz. Zapewne to ostatnie co chciałby usłyszeć, dlatego zaraz odchrząknęła cicho i przetarła ściereczką blat przed sobą.
- Moim zdaniem to wciąż dużo. Tym bardziej, że jeden dyżur rozkłada się na dwa dni, więc dwa takie dyżury w tygodniu to aż 4 dni - wyliczyła sprawnie, a potem wypuściła cicho powietrze. Na pewno później mieli odpowiednio dużo czasu na odpoczynek, by po tak intensywnej pracy móc wrócić do formy, ale sam fakt jak to wyglądało, był przerażający.

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-21, 00:24   

- To jest dużo, ale sam tak wybrałem - przyznałem jej rację, od razu jednak podkreślając, że nikt mnie do tego nie zmuszał. Wiele osób myślało, że nie mieliśmy innego wyjścia, niż tyle pracować, ale tak naprawdę był to indywidualny wybór każdego lekarza... Przynajmniej w teorii, bo wiadomo, co stało za takimi decyzjami. Pieniądze. W tym kraju co prawda zarobki były dobre, ale chcieliśmy - a przynajmniej ja - trochę luksusu i przyjemności w zamian za ciężką pracę. Musiałem jednak pierw na to zarobić.
- Kiedy mam dwa dyżury pracuję 76 godzin tygodniowo, ale znam lekarzy, którzy mają jeszcze więcej godzin - uśmiechnąłem się krzywo, nie ukrywając, że to jedna z ciemnych stron tego zawodu. - Ale przede mną cudowny, wolny dzień, więc nie ma co się użalać - podsumowałem, tym razem ze szczerym uśmiechem, naprawdę nie mogąc się doczekać powrotu do domu. Nie miałem co prawda konkretnych planów, ale zawsze miałem coś ciekawego do roboty.

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-21, 15:43   

W milczeniu wysłuchała jego słów, nie będąc w stanie powstrzymać dziwnej, bardzo charakterystycznej dla siebie troski. Zazwyczaj takie odczucia pojawiały się niekontrolowanie i tak samo niekontrolowanie wypisywały się w reakcjach, ale przemilczała swoje wnioski, bo jak bardzo trafnie przyznał, sam dokonał wyboru.
- Mimo wszystko mam wrażenie, że lubisz to co robisz - uśmiechnęła się lekko, przypatrując się jego reakcji. Wczoraj rzetelnie podszedł do swojego zadania, a dzisiaj chociaż miał prawo narzekać na zmęczenie, wciąż zachowywał się pogodnie i miło.
- Jakieś plany na jutro? - zagadnęła kierowana wyłącznie ciekawością. Jess na pewno nie dowie się co będzie robił :lol2:

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-21, 23:48   

Nie mogłem się z nią nie zgodzić, więc przytaknąłem krótko i napiłem się kawy, która była teraz jak zbawienie. Właśnie tego potrzebowałem by dotrwać do końca tego dnia, choć znając życie, tylko teraz odczuwałem zmęczenie, by wieczorem otrzymać zastrzyk energii.
- W parku podobno ma być jakiś psi piknik z konkursami - odpowiedziałem, co musiało brzmieć strasznie zabawnie z ust lekarza, poważnego człowieka, jak mogłoby się wydawać. Ale zupełnie tego nie czułem, mając dosłownie bzika na punkcie swojego psa. - Chyba się tam wybiorę z Misiem, zasłużył po tych ciężkich dwóch dniach - to trochę wyjaśniało skąd nagle ten pomysł pójścia do parku na event dla psiarzy. Uważałem, że to doskonały pomysł. Coś takiego nie mogło nas ominąć. Już sobie wyobrażałem jego radość i szczęście. Może nawet udałoby się nam coś wygrać w którymś z konkursów?

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-22, 00:13   

- Zdecydowanie zasłużył. To jakaś konkretna rasa? - uśmiechnęła się szeroko i odkładając ściereczkę na bok, wróciła myślami do swojego czworonoga.
- Rok temu Rubens oszalał ze szczęścia na takim pikniku. Puściłam go żeby pobawił się z innymi psami, a potem przez dobre pól godziny nie dawał mi się złapać - znowu zaśmiała się radośnie, nie potrafiąc powstrzymac nagłej fali rozbawienia jaka pojawiła się na myśl o ukochanym zwierzęciu. Oczywiście przypłaciła to takim samym bólem głowy jak jeszcze chwilę wcześniej, ale starając się ignorować uciążliwe pulsowanie w skroniach, tylko spoważniała na chwilę.
- Potem musiałam go prawie ciągnąć do domu - dodała radośnie, darując sobie wspomnienie o tak istotnym szczególe jak ten, że zazwyczaj to ona jest ciągnięta :lol2:

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-22, 00:36   

- Tak, to nowofundland - odpowiedziałem, od razu wyciągając telefon z kieszeni i kładąc go przed Hayley. Wystarczyło żebym nacisnął przycisk startu, by na wyświetlaczu pokazało się zdjęcie brązowego nowofundlanda, wielkiego jak niedźwiedź, puchatego i bardzo obślinionego. Jednego gluta miał nawet na nosie. - To właśnie on. - Uśmiechnąłem się ciepło, po czym z zainteresowaniem wysłuchałem historii o Rubensie. - Skąd ja to znam. Tylko mojego ciężko odciągnąć od wody i jedzenia - zaśmiałem się.
To zaskakujące jak łatwo znaleźć wspólny język gdy temat rozmowy schodzi na psy. Nawet nie zauważyłem, kiedy minęło tyle czasu, o czym bezlitośnie przypomniała mi godzina widoczna na wyświetlaczu. Miałem jeszcze kilka minut, ale musiałem się pospieszyć z piciem kawy.
- A Rubens jak wygląda? - Zapytałem, w myśl zasady, że czas na rozmowę o pieskach zawsze się znajdzie. :lol:

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-22, 01:09   

Jej uśmiech poszerzył się na widok psa, kiedy jego uśmiechnięta mordka spojrzała na nią z wyświetlacza telefonu.
- Musi się go cudownie tulić <3 - rzuciła jeszcze zanim zdążyła pomyśleć. Rubens miał króciutką sierść i o ile nie zamieniłaby go na żadnego innego psa, czasami miała ochotę zanurzyć palce w takim morzu futra.
- Tak, podobno ta rasa uwielbia pływać. Kiedyś widziałam w internecie filmik jak taki ogromny nowofundland wyciągał bawiące się w wodzie dzieci. Za kąpielówki... - Rozbawienie przebijające się w głosie dziewczyny bardzo wyraźnie sygnalizowało, że maluchom nie działa się żadna krzywda. Przeciwnie, dobrą zabawę przerwał im silny instynkt psa.
- To biały bulterier z dwoma brązowymi uszami. Zresztą, cały czas wygląda jakby się uśmiechał i wszędzie mnie ciągnie na spacerze. I doskonale wie, że nic mu nie zrobię, więc jest nieszczególnie podatny na kary... chociaż na szczęście na tyle żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych psów i ludzi - uśmiechnęła się szeroko, również wyciągając telefon. Znalezienie zdjęcia nie wymagało dużo czasu, bo w galerii miała ich całą masę.

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-22, 19:57   

- Zgadza się, w dodatku to uwielbia. Chyba wydaje mu się, że jest dużo mniejszy - zaśmiałem się, nie ukrywając, że Miś był "trochę" rozpuszczony i lubił to manifestować. Chociażby wchodzeniem na kolana... Co nawet dla mnie było kłopotem, bo jego łeb był prawie dwa razy większy od mojej głowy, a przynajmniej takie sprawiał wrażenie.
- Między innymi dlatego zdecydowałem się na taką rasę, przez jej podejście do dzieci i delikatność. Misiek uczy się na psiego terapeutę - wyjaśniłem z uśmiechem i przebijającą się w głosie dumą. Miałem w końcu powód do zadowolenia - mój pies nie tylko był ładny, ale też pomagał innym ludziom, choć ta pomoc polegała na byciu głaskanym i przytulanym. Żyć nie umierać, prawda?
- One są takie zabawne - stwierdziłem, mając na myśli bullteriery i spojrzałem z zainteresowaniem na wyświetlacz, na którym Hayley po chwili wyświetliła zdjęcie Rubensa. Od razu uśmiechnąłem się szeroko, nie mogąc inaczej zareagować na ten uśmiechnięty, nieco świnkowaty ryjek. - Jest piękny - przyznałem. - Ile ma lat?

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-23, 09:40   

- Tylko mi nie mów, że pcha się na kolana - zaśmiała się natychmiast, nawet nie będąc świadomą tego, że trafiła w samo sedno. Po zdjęciu szacowała mniej więcej, że waga psa oscyluje pomiędzy pięćdziesięcioma, a sześćdziesięcioma kilogramami, a to mogło już być w pewien sposób kłopotliwe.
- To bardzo fajny pomysł. Jemu pewnie też się podoba - uśmiechnęła się z uznaniem. Na pewno odpowiednio wyszkolony, łagodny pies mógł pomóc niejednemu człowiekowi z problemami i chociaż nie każda rasa nadawała się do tego rodzaju zadań, psy o charakterze wiecznych szczeniaków na pewno doskonale odnajdywały się w takich zajęciach.
- Minęły mu trzy, ale ciągle zachowuje się jak szczeniak. Czasami mam wrażenie, że mu to nie minie aż do starości - zaśmiała się, krótko zerkając na zegarek. Przynajmniej na 15 minut czas przestał się dłużyć ;c

Sevastien Sheremetyev
Mieszkaniec

Wysłany: 2019-06-23, 19:32   

- Zawsze to robi - odparłem, niby zdruzgotany zachowaniem psa, choć tak naprawdę nie wyobrażałem sobie by mógł się inaczej zachowywać. - Póki co jest zachwycony. - Przyznałem. Nauka Misia na terapeutę polegała przede wszystkim na krótkich spotkaniach z dziećmi, dużą ilością głaskania, zabawy i smakołyków. Był jeszcze młody, więc nic dziwnego, że przypadło mu to do gustu.
- Może też wpadniesz z Rubensem jutro do parku? - Zapytałem, a gdy Hayley zerknęła ukradkiem na zegarek, zrobiłem to samo. - Oh. Muszę już lecieć - dodałem, zanim zdążyła cokolwiek powiedzieć. Schowałem telefon do kieszeni, wziąłem ostatni łyk kawy i zebrałem się do wyjścia. - Ja to się zawsze zagadam o tych psach - stwierdziłem z rozbawieniem, po czym podziękowałem Hayley za kawę i wyszedłem, żegnając się z nią krótkim "do zobaczenia", bo w końcu jeśli nie jutro w parku, to innego dnia tutaj. /zt

Hayley
Jeździec zaawansowany

Wysłany: 2019-06-23, 20:34   

Nie zdążyła mu odpowiedzieć, toteż uśmiechnęła się jedynie i pożegnała go miło zanim zniknął za drzwiami. Przez dłuższą chwilę analizowała przebieg rozmowy, nie do końca potrafiąc odpowiedzieć sobie na pytanie co tu własnie zaszło i jak dobrnęli do momentu, w którym zaczęło im się tak dobrze rozmawiać. Próbując ukryć nagły przypływ dobrego humoru, sięgnęła po torebkę w poszukiwaniu telefonu, ale mimo tego zwalczyła chęć napisania do Jess. To nie miała być randka, jak zapewne zinterpretowałaby to ciemnowłosa, a Hayley wolała nie iść w sukience i szpilkach na psi piknik :lol:
Dzisiaj nie było ruchu, toteż dłuższą chwilę przeglądała facebooka, tylko po to by niczego nie interpretować przesadnie. Problem polegał na tym, że z brakiem skupienia walczyła aż do 16, do której czas upłynął jakoś szybciej.
/zt

Odpowiedz do tematu